škola,škola pro dítě bez znalostí NJ
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Amsterodam | Eindhoven | Haag | Rotterdam | Utrecht
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 11   Dolů
 
Autor Téma: škola,škola pro dítě bez znalostí NJ  (Přečteno 905618 krát)
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #15 : Březen 10, 2015, 11:30:38 am »

diddi, v prvom rade, prečo si myslíš, že jirike potrebuje hovorcu? (a nevie hovoriť aj sám za seba)

Ako ty môžeš vedieť, AKO by sa on uchytil bez svojej priateľky? Šikovnosť ti je NANIČ, ak si nevieš zohnať zákazky.
A čo sa týka tých akože jeho publikovaných prác, uverím, až keď osobne uvidím.
Tvrdiť môže hockto hocčo a možem tomu veriť a nemusím.
« Poslední změna: Březen 10, 2015, 11:36:14 am od jahoda2010 » Zaznamenáno
Diddi1
Host
« Odpověď #16 : Březen 10, 2015, 11:42:47 am »

Jirka urcite nepotrebuje mluvciho. Ale ja jsem svobodny clovek, ktery se muze svobodne vyjadrovat k tematu, ke kteremu se mi zachce. To mi doufam neupres. A mne se zrovna chtelo se vyjadrit k tomuto tematu. To zaprve.

Zadruhe, mas to tam jasne napsane, ze existuji party, kde staci JEDEN, ktery umi nemecky. A nemusi to byt prave Jirka.

Zatreti, Jirka uz je nekoli mesicu zamestnan (za velmi dobrych platovych podminek) takze uz pritelkyni jiste ke shaneni zakazek nepotrebuje.

Zactvrte, casopis jsem videla, pokud Jirka uzna za vhodne, jiste ti to preposle. Jestli veris, ci ne, neni muj problem. Je opravdu nemam zapotrebi si neco vymyslet, abych te presvedcila.Smích

Shrnuto a podtrzeno, at se to to libi nebo ne, Jirka se svou pritelkyni ziji v pronajatem byte, ktery si plati z vydelanych penez (ne ze socialky), jeho pritelkyne, ac Ceska a bez pomoci, si nasla dobre placene misto, nez sla na materskou, totez Jirka. Dokazi se o sebe postarat v cizine naprosto sami a navic Jirka zivi 4 deti.  Az dokazes to same, tak snad budes mit narok se do nej obouvat. Mluvi z tebe uz zase zast, ne-li  zavist, na sto honu.
Zaznamenáno
Diddi1
Host
« Odpověď #17 : Březen 10, 2015, 11:43:58 am »

Pardon, zkopirovala jsem to 2x.
« Poslední změna: Březen 10, 2015, 11:54:54 am od Diddi1 » Zaznamenáno
Diddi1
Host
« Odpověď #18 : Březen 10, 2015, 11:48:31 am »

Diddi - diky za info, dobre vediet, ze tu mame takeho sikovneho remeselnika ;-)

rudo a na ČO je to dobré vedieť?
akože v zmysle, že šikovný brat Čech (Čechoslovák) sa uchytil aj v Nemecku, tak buďme na neho hrdí?
(šikovných ľudí je všade plno, len nie každý tým machruje, ako jirike!!!!)
Či to tak myslíš, že jirike ti nebodaj niečo "handwerklich" pomôže zadarmo alebo so zľavou? (v prípade potreby)

Duvod byt na sebe hrdy Jirka jiste ma. Potazmo, muzeme byt na nej svym zpusobem hrdi i my, pokud se prave nezalykame zavisti. I kdyz  nam neudela mozna slevu, tak jiste dobre reprezentuje nasi byvalou spolecnou republiku a ukazuje Nemcum, ze Cesi jsou platnymi a uzitecnymi spoluobcany v Nemecku a ne nejaci zkrachovalci, kteri hledaji jen vyhody, jak se prizivit. O to tu vlastne ve vsech tech debatach stale kraci. Takze ano, ja jsem na nej hrda, jako na kazdeho, kdo to ma v Nemecku i jinde v cizine podobne. i kdyz to mozna zni divne.Mrknutí
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #19 : Březen 10, 2015, 11:51:16 am »

takže, milá diddi

Jednak v tvojej argumentácii čosi pokrivkáva!
To, že jirike už má TERAZ zamestnanie bez pomoci svojej priatelky, neznamená, že by to isté dokázal bez JEJ pomoci!!!
Pretože, ešte raz: jirike mohol byť šikovný ako len chcel, bez nemčiny by sa mu tu zle začínalo. Takže, ak teraz má prácu, už len žne plody toho, čo dokázal ZA POMOCI svojej priateľky!

Reagovala som teraz preto, lebo jirike sa ako (ako inak!) nepriamo obul aj do mňa a k tomu drzo tvrdil, že do Nemecka možno ísť aj bez akýchkoľvek znalostí nemčiny a budeš mať úspech! (Nenapísal to síce zrovna takto, ale zmysel bol presne takýto, ako som napísala) a na to som už MUSELA reagovať, kedže je to nezmysel.

A k tomu, že nemám právo sa vyjadrovať k jirikemu, lebo nevychovávam 4 deti a nie som taká užasná a skvelá ako jeho priateľka, o ktorej by už mohli rovno aj oslavnú báseň zložiť, tak len zacitujem " Ale ja jsem svobodny clovek, ktery se muze svobodne vyjadrovat k tematu, ke kteremu se mi zachce. To mi doufam neupres. A mne se zrovna chtelo se vyjadrit k tomuto tematu. "

« Poslední změna: Březen 10, 2015, 12:04:10 pm od jahoda2010 » Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #20 : Březen 10, 2015, 11:57:18 am »

Diddi - diky za info, dobre vediet, ze tu mame takeho sikovneho remeselnika ;-)

rudo a na ČO je to dobré vedieť?
akože v zmysle, že šikovný brat Čech (Čechoslovák) sa uchytil aj v Nemecku, tak buďme na neho hrdí?
(šikovných ľudí je všade plno, len nie každý tým machruje, ako jirike!!!!)
Či to tak myslíš, že jirike ti nebodaj niečo "handwerklich" pomôže zadarmo alebo so zľavou? (v prípade potreby)

Duvod byt na sebe hrdy Jirka jiste ma. Potazmo, muzeme byt na nej svym zpusobem hrdi i my, pokud se prave nezalykame zavisti. I kdyz  nam neudela mozna slevu, tak jiste dobre reprezentuje nasi byvalou spolecnou republiku a ukazuje Nemcum, ze Cesi jsou platnymi a uzitecnymi spoluobcany v Nemecku a ne nejaci zkrachovalci, kteri hledaji jen vyhody, jak se prizivit. O to tu vlastne ve vsech tech debatach stale kraci. Takze ano, ja jsem na nej hrda, jako na kazdeho, kdo to ma v Nemecku i jinde v cizine podobne. i kdyz to mozna zni divne.Mrknutí

Pre Nemcov sme aj tak jedna veľká banda, ktorí pochádzajú z  "Ostblockländer", takže im je srdečne podľa mňa jedno, či je niekto Čech, Slovák, Poliak alebo Rus! (Napokon, ako prečo by si Nemci vôbec mali myslieť, že Česi (Slováci) sú menej šikovní ako oni alebo nebodaj menejcenní od nich? Podľa mňa, ak je niekto s jirikeho robotou spokojný, absolútne nerieši, či je to Čech alebo Nemec a pochybujem, že si vo voľných chvílach sám pre seba hovorí: "Ehm, ta tí Česi, to sú teda šikovní ľudia, toto som si teda nemyslel")

Jirike by to, čo dokázal, NIKDY nedokázal bez svojej priatelky a to je FAKT! takže v skrátke, nemá byť zasa v mojich očiach až tak na niečo hrdý.

Apropo, závisť! Ak jirikemu niečo závidím, tak jedno JEDINE TO, že sa môže spoľahnúť na to, že tu sa môže chovať ako totálny buran a primitív (opakovane!), ale TY sa ho vždy zastaneš!
Tvrdila si mi, že ak sa niekto chová od veci (tu na germany.cz), vždy zakročís! Nemala si pravdu! Keď honza napísal ten hnusný komentár o tom, ako som otehotnela, naschvál som čakala, či si to vôbec niekto všimne a či mu to bude pripadať neprístojné! Zjavne nikomu! A ešte TY! (ktorá veľmi dobre vieš, že práve toto je zvlásť pre mňa citlivá téma) si mi napísala, že som moc urážlivá a honza môže písať čo chce, ja sa nemám urážať!

Ostatné: sú len tvoje domnienky a je hlúpe svoje domnienky vydávať za realitu. Napokon, preste TO ISTE opakovane robí jirike, v tom ste si teda totálne podobní!
« Poslední změna: Březen 10, 2015, 12:03:09 pm od jahoda2010 » Zaznamenáno
Diddi1
Host
« Odpověď #21 : Březen 10, 2015, 12:03:54 pm »

Mila Jahodo, a ja ti uz klidne potreti(s trpelivosti mne vlastni), zopakuji, ze existuji party zedniku, pracujici na stavbach v Nemecku, kde pouze 1 clovek (slovy jeden!) umi nemcinu. Ostatni se domluvaji pres nej. To je naprosto normalni. Uz jsi to pochopila? On nepotreboval pritelkyni, kdyby byval chtel. Staci to na vysvetelni? Nebo mam pokracovat? On by se uchytil i bez ni, jako spousta jinych a tu nemcinu by se casem naucil, on je zbytecne skromny, on se,( co potrebuje, domluvi i ted). Ano vim to, predstav si to, presvedcila jsem se o tom na vlastni usi.

Ano je to tak, remeslo melo, ma a asi i bude mit zlate dno. Ty nemecky sice umis, ale k cemu ti to (a promin , zrejme i vam) je?

A pravo samozrejme mas se vyjadrovat, neni to nakonec muj problem, ze z toho zase vyjdes tak, jak pokazde.
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #22 : Březen 10, 2015, 12:08:29 pm »

"rudo a na ČO je to dobré vedieť?
akože v zmysle, že šikovný brat Čech (Čechoslovák) sa uchytil aj v Nemecku, tak buďme na neho hrdí?"

asi to uz napisala Diddi ale ked sa pytas mna tak v skratke odpoviem - ja mam rad pozitivne veci v zivote a je dobre, ked sa to pozitivne zdorazni ... ok ja som asi vsetko necital kde sa ako spraval jirike k Tebe zle, takze to neviem zhodnotit teraz ...

myslel som to tak vseobecne, ako pise Diddi, ze je dobre, ked su ludia z "Ostblock" ktori robia dobru pracu, ktoru si pochvaluju aj nemci, len touto cestou sa postupne naucia, ze ludia z "Ostblock" nie su horsi ako oni (aj ked mozno v niecom trochu ini ;-)

ja sa nemcom necudujem, ze beru ludi z vychodu ako beru, lebo po otvoreni hranic sem prisli HLAVNE najprv rozni spekulanti, podvodnici atd.

a o tom negativnom informuju media radsej ako o pozitivnom (clankov ze bandy z vychodu kradnu atd. mas plno, kde su clanky ze sikovna firma remeselnikov robi poctivo na vysokej urovni zakazky, alebo ze sikovny lekar z SK sa vypracoval a ludia si ho chvalia?)
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #23 : Březen 10, 2015, 12:09:55 pm »

Mila Jahodo, a ja ti uz klidne potreti(s trpelivosti mne vlastni), zopakuji, ze existuji party zedniku, pracujici na stavbach v Nemecku, kde pouze 1 clovek (slovy jeden!) umi nemcinu. Ostatni se domluvaji pres nej. To je naprosto normalni. Uz jsi to pochopila? On nepotreboval pritelkyni, kdyby byval chtel. Staci to na vysvetelni? Nebo mam pokracovat? On by se uchytil i bez ni, jako spousta jinych a tu nemcinu by se casem naucil, on je zbytecne skromny, on se,( co potrebuje, domluvi i ted). Ano vim to, predstav si to, presvedcila jsem se o tom na vlastni usi.

Ano je to tak, remeslo melo, ma a asi i bude mit zlate dno. Ty nemecky sice umis, ale k cemu ti to (a promin , zrejme i vam) je?

A pravo samozrejme mas se vyjadrovat, neni to nakonec muj problem, ze z toho zase vyjdes tak, jak pokazde.

Nemáš pravdu, neuchytil by sa aj bez nej!
Teda, možno?! napokon áno, ale tvralo by to omnoho dlhšie, bolo by to omnoho ťažšie, nielen kvôli získavaniu zákazok a dobrých kontaktov, ale aj kvôli tomu, že jednak musíš podpisovať pracovné zmluvy, jednak okolo toho musíš riešit 1000 iných vecí a tie, ak urobíš nesprávne (čo sa by jeho chabej znalosti nemčiny ľahko mohlo stať), tak môžu mať aj fatálne následky.
Takže tvrdenie, že jirike by sa uchytil aj bez pomoci svojej priatelky, pokladám na scestné!

Okrem toho: na úspech nestačí len vedieť dobre robiť a poznať reč! Treba vedieť aj jednať, zaobchádzať s ľudmi a v TOM jirike snažne pokrivkáva! Je namyslený, arogantný, myslí si o sebe, že zjedol všetku múdrosť sveta a takých ľudí NIKTO nemusí" Takže opakujem, jeho úspech je otázny!

K tomu, nepriamo radiť iným: tak choď kľudne do Nemecka aj bez znalosti jazyka, pretože ja som to dokázal (zabudne dodať, že s pomocou niekoho) je totálne scestné a hlúpe! (Presne to jirike nepriamo v tejto téme urobil)
Zaznamenáno
Diddi1
Host
« Odpověď #24 : Březen 10, 2015, 12:11:38 pm »

[

Apropo, závisť! Ak jirikemu niečo závidím, tak jedno JEDINE TO, že sa môže spoľahnúť na to, že tu sa môže chovať ako totálny buran a primitív (opakovane!), ale TY sa ho vždy zastaneš!
Tvrdila si mi, že ak sa niekto chová od veci (tu na germany.cz), vždy zakročís! Nemala si pravdu! Keď honza napísal ten hnusný komentár o tom, ako som otehotnela, naschvál som čakala, či si to vôbec niekto všimne a či mu to bude pripadať neprístojné! Zjavne nikomu! A ešte TY! (ktorá veľmi dobre vieš, že práve toto je zvlásť pre mňa citlivá téma) si mi napísala, že som moc urážlivá a honza môže písať čo chce, ja sa nemám urážať!

Ostatné: sú len tvoje domnienky a je hlúpe svoje domnienky vydávať za realitu. Napokon, preste TO ISTE opakovane robí jirike, v tom ste si teda totálne podobní!
[/quote]

Jahodo, nevim vubec o cem mluvis, asi mne to budes muset zkopirovat, ja totiz nemam vzdy naladu, ani chut, ani cas procitat a prohledavat vsechny prispevky. Ale pokud mas pocit, ze te Honza nekde urazil, tak opravdu nevim, co s tim ma prave ted spolecneho Jirka. A Jirky se zastavam, protoze ho povazuji za "sveho virtualniho kamose". Je mi nazorove blizko, i kdyz to asi nepochopis a vim o nem dost na to, abych si ho za nektere veci dokazala vazit.  
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #25 : Březen 10, 2015, 12:12:36 pm »

"Podľa mňa, ak je niekto s jirikeho robotou spokojný, absolútne nerieši, či je to Čech alebo Nemec a pochybujem, že si vo voľných chvílach sám pre seba hovorí: "Ehm, ta tí Česi, to sú teda šikovní ľudia, toto som si teda nemyslel""

tak ja som zase zazil nemcov co take riesili
napriklad ked nieco robila parta poliakov a boli spokojni tak este aj rok neskor spominali ze su aj sikovni poliaci, nie len zlodeji aut atd. atd.
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #26 : Březen 10, 2015, 12:17:22 pm »

"rudo a na ČO je to dobré vedieť?
akože v zmysle, že šikovný brat Čech (Čechoslovák) sa uchytil aj v Nemecku, tak buďme na neho hrdí?"

asi to uz napisala Diddi ale ked sa pytas mna tak v skratke odpoviem - ja mam rad pozitivne veci v zivote a je dobre, ked sa to pozitivne zdorazni ... ok ja som asi vsetko necital kde sa ako spraval jirike k Tebe zle, takze to neviem zhodnotit teraz ...

myslel som to tak vseobecne, ako pise Diddi, ze je dobre, ked su ludia z "Ostblock" ktori robia dobru pracu, ktoru si pochvaluju aj nemci, len touto cestou sa postupne naucia, ze ludia z "Ostblock" nie su horsi ako oni (aj ked mozno v niecom trochu ini ;-)

ja sa nemcom necudujem, ze beru ludi z vychodu ako beru, lebo po otvoreni hranic sem prisli HLAVNE najprv rozni spekulanti, podvodnici atd.

a o tom negativnom informuju media radsej ako o pozitivnom (clankov ze bandy z vychodu kradnu atd. mas plno, kde su clanky ze sikovna firma remeselnikov robi poctivo na vysokej urovni zakazky, alebo ze sikovny lekar z SK sa vypracoval a ludia si ho chvalia?)

O.K. rudo, kedže si tu dosť dlho, beriem, že možno máš naozaj pravdu a nejakí Nemci si mysleli, že ľudia s Ostblockstaaten sú len špekulanti a zlodeji.
Osobne si ale myslím, že to celé sa nedá ponímať tak trochu čierno-bielo, teda: mnohí Nemci si na zákllade zlých skúseností s ľudmi z východu mysleli, že sú to len špekulanti a zlodeji a teraz som spoznal šikovného českého remeselníka a začnem si myslieť iné .. odhliadnuc od toho, že je otázne, či práve tí ľudia, pre ktorých jirike robil (teda priamo klienti) predtým mali nejaké zlé skúsenosti s ľuďmi z východu a jirike ich zlý pocit napravil.

Napokon: jirikeho vychvalovanie sa aj oné údajné články beriem jedným uchom dnu, druhým von, pretože jednak remeselníci su v Nemecku všeobecne dosť žiadaní, takže s nejakou pomocou zohnať dobre platenú prácu nie je až taký veľký výkon, jednak, poznám takých ľudí ako on ... väčšinou to nie je celkom tak, ako oni tvrdia, len oni sami majú potrebu vidieť sa vo vlastných očiach ako tí úplne najúžasnejší, a rovno aj všetci ich blízki ... ehm, jeden taký pár poznám, on je naozaj úžasne tvorivý a kreatívny, ale bez NEJ by sa nikdy nedostal tam, kde je, lebo mu zasa chýba trpezlivosť a vytrvalosť, ktorú zasa má ona. A dnes sa rozvádzajú, pretože pracovne a financne sú na tom super, ale ľudsky ...
Ja nehovorím, že aj u jirikeho je to tak, ale jirike sám svojím pôsobením tu na germany.cz sa ukazuje ako totálny buran, primitív a chudák, čo nemá problem o iných tvrdiť opakovane klamsvá!
Možno svoje deti živí, ale ČO z nich vyrastie, ak majú takéhoto otca? Deti sa učia najmň príkladom ...

p.s. trochu som sa nechala uniesť, ale stojím si za tým, čo píšem
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #27 : Březen 10, 2015, 12:18:05 pm »

jahoda - nenechavaj sa uniest v tom negativnom zmysle ;-)
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #28 : Březen 10, 2015, 12:21:08 pm »

"Podľa mňa, ak je niekto s jirikeho robotou spokojný, absolútne nerieši, či je to Čech alebo Nemec a pochybujem, že si vo voľných chvílach sám pre seba hovorí: "Ehm, ta tí Česi, to sú teda šikovní ľudia, toto som si teda nemyslel""

tak ja som zase zazil nemcov co take riesili
napriklad ked nieco robila parta poliakov a boli spokojni tak este aj rok neskor spominali ze su aj sikovni poliaci, nie len zlodeji aut atd. atd.
[

Apropo, závisť! Ak jirikemu niečo závidím, tak jedno JEDINE TO, že sa môže spoľahnúť na to, že tu sa môže chovať ako totálny buran a primitív (opakovane!), ale TY sa ho vždy zastaneš!
Tvrdila si mi, že ak sa niekto chová od veci (tu na germany.cz), vždy zakročís! Nemala si pravdu! Keď honza napísal ten hnusný komentár o tom, ako som otehotnela, naschvál som čakala, či si to vôbec niekto všimne a či mu to bude pripadať neprístojné! Zjavne nikomu! A ešte TY! (ktorá veľmi dobre vieš, že práve toto je zvlásť pre mňa citlivá téma) si mi napísala, že som moc urážlivá a honza môže písať čo chce, ja sa nemám urážať!

Ostatné: sú len tvoje domnienky a je hlúpe svoje domnienky vydávať za realitu. Napokon, preste TO ISTE opakovane robí jirike, v tom ste si teda totálne podobní!

Jahodo, nevim vubec o cem mluvis, asi mne to budes muset zkopirovat, ja totiz nemam vzdy naladu, ani chut, ani cas procitat a prohledavat vsechny prispevky. Ale pokud mas pocit, ze te Honza nekde urazil, tak opravdu nevim, co s tim ma prave ted spolecneho Jirka. A Jirky se zastavam, protoze ho povazuji za "sveho virtualniho kamose". Je mi nazorove blizko, i kdyz to asi nepochopis a vim o nem dost na to, abych si ho za nektere veci dokazala vazit.  
[/quote]

Tými domnienkami som myslela to, čo si písala, že jirikemu závidím, lebo aj on aj priatelka sú tak super úspesní, ze v celej galaxii im niet rovných!


Honzov príspevok som tu opakovane kopírovala, takže tváriť sa, že nevieš, o čo ide, nie je zrovna moc múdre. Napokon, ak nevieš, o ČO ide, prečo si mi potom písala (nepriamo), že som moc úrážlivá?
Nehovoriac o tom, že svoj úžasný jirike sa pridal na stranu honzu ... ani som nečítala jeho tirády celé, človek by povedal, že taký "šikovný" človek ako jirike by sa mal vedieť vyjadrovať stručne k veci a nie písať dlhé grafomanské príspevky ... ale už končím, lebo kleena zasa čosi bude písať o "zápasoch" v bahne ...
Zaznamenáno
Diddi1
Host
« Odpověď #29 : Březen 10, 2015, 12:21:39 pm »

Dobre, polozme si zasadni otazku.  Kdyz pujdu do cizi zeme, bez znalosti ciziho jazyka,ale zato s necim, o co je v te  zemi enormni zajem, v tomto pripade remeslo, jako ma Jirike, tak ja tvrdim, ze i tak je mozno se zde uchytit.

Existuji totiz miliony lidi , kteri sice nemecky umi,ale jinak jsou k nicemu. A pak existuji takovi, kteri sice rec neovladaji, ale dokazi se domluvit rukama, nohama, cisla jsou nastesti mezinarodni, pokud to zrovna neni Arab, tak si urcite nejak na zivobyti vydela. Kdyz ne jako zivnostnik, tak jako zamestnanec urcite. Takze Jirike by predvedl v Probearbeit co umi a vzali by ho stejne do prace. A za to ti rucim. Znam zde v pohranici dost lidi, kteri v podstate neumi ani kvaknout a delaji ve fabrikach apod.
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 11   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Netherlands.cz © 2024
O životě krajanů v Nizozemsku - Holandsku. Užitečné články a diskuze o životě, práci v Holandsku, ubytování, akcích nebo dovolené v Nizozemsku. Možnost organizování srazů nebo hledání spolujízdy z a do Nizozemska.

Odkazy | spolujizda | Autostop.sk | Autostop.pl | Zahnarzt München